O projekcie
WIRTUALNE TORY DO KARIERY
Immersive Future: Rail to innowacyjny projekt edukacyjny kierowany do placówek szkolnictwa branżowego realizowany we współpracy z przedsiębiorstwem z branży budownictwa kolejowego, wykorzystujący wirtualną rzeczywistość do budowania praktycznego pomostu między wiedzą teoretyczną a realnymi wyzwaniami zawodowymi.


IMMERSYJNE DOŚWIADCZENIA EDUKACYJNE
W projekcie powstaną trzy immersyjne narzędzia dydaktyczne VR.
Wykorzystując wirtualną rzeczywistość, zdjęcia i wideo 360° oraz modelowanie 3D, zbudujemy praktyczny most między teorią a realiami zawodu. Uczniowie zanurzą się w autentycznym środowisku, poznają specyfikę pracy, narzędzia, maszyny i sylwetki pracowników. Interaktywne materiały, wzbogacone o eksperckie treści, wywiady i wskazówki, otworzą drzwi do fascynującego świata kolei.
Dzięki ścisłej współpracy z pracodawcą, materiały odzwierciedlać będą praktyczną perspektywę zawodową i realne wyzwania codziennej pracy, wykraczając poza standardową podstawę programową.
SIŁA EKSPERCKICH POŁĄCZEŃ
Gdy szkoła spotyka biznes, a nowoczesne technologie łączą oba światy, powstaje przestrzeń dla prawdziwej innowacji edukacyjnej.
W sercu projektu stoi wyjątkowe połączenie perspektyw, wiedzy, doświadczenia i potrzeb szkół, pracodawcy i ekspertów od nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych. Takie podejście gwarantuje najwyższą jakość merytoryczną, techniczną i edukacyjną, a także odpowiedniość stworzonych rozwiązań do realiów ich wykorzystania przez grupy docelowe.
Istotnym elementem projektu jest wdrożenie i badanie opracowanych narzędzi w wybranych placówkach edukacyjnych. Takie podejście zgodne z zasadami design thinking gwarantuje, że opracowane rozwiązania nie będą oderwane od rzeczywistości, lecz kształtowane w oparciu o informacje zwrotne od użytkowników.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.
